Менопауза: Навіщо про неї говорити?

Хоча менопауза абсолютно природна, вона, як і раніше, залишається забороненою темою1 – темою, яку не прийнято обговорювати в суспільстві. І даремно, адже навіть якщо менопауза протікає безсимптомно або симптоми дуже легкі, це може позначатися на здоров’ї жінки.

Однак, коли симптоми турбують (що буває приблизно у 50% жінок2), нездатність обговорити свої проблеми може призвести до того, що жінки залишаються віч-на-віч зі своїми симптомами. А це ізоляція, почуття провини та занепокоєння… Дослідження показали, що приблизно 50% жінок не звертаються за медичною допомогою, незважаючи на наявність у них симптомів2. За такої умови багато жінок згодні з тим, що їхня нездатність говорити про проблеми клімаксу та звертатися за підтримкою до близьких або фахівців може негативно позначитися на їхній кар’єрі, сімейному житті та стосунках з оточуючими.                                                                                                     

Уявіть собі ситуацію, коли ви раптово зазнаєте припливу на сімейній зустрічі, або на робочій нараді, або на дні народження у друзів. Ваша поведінка може змінитися непомітно для вас: ви можете стати дратівливою та намагатися уникати людей. Якщо люди, з якими ви спілкуєтеся, знають, що з вами відбувається, вони можуть зрозуміти. Але якщо не знають, вони можуть вважати таку поведінку незвичною або навіть грубою. Симптоми менопаузи – це не те, чого слід соромитися або за що слід звинувачувати себе; натомість ними можна і потрібно керувати.

Говорити про менопаузу – це перший крок в управлінні станом. Є різні медичні рішення, які слід обговорювати з лікарем і тільки з лікарем, і не покладатися на чутки чи домисли. Також можна внести зміни до способу життя, наприклад, скоригувати  харчування і фізичні вправи. Не турбуйтеся, якщо лікар, до якого ви звернулися, здається зневажливим. Продовжуйте шукати професійну допомогу від іншого фахівця, бажано від гінеколога, фахівця з менопаузи. Саме гінекологи зазвичай закликають жінок вільно розмовляти з ними про свій стан. Звичайно, вам важливо почуватися вільними з людьми, які вас підтримують.

Розмова про менопаузу може стати першим кроком до того, щоб відчути себе краще та навчитися приймати цей новий етап життя. Знову-таки, тут нічого соромитися, і ви маєте абсолютно без вагань говорити про це. Чому ви повинні соромитися говорити про природний етап життя, який стосується всіх жінок у світі?

Не соромтеся проконсультуватися з вашим гінекологом та обговорити перехід до менопаузи. Обговорення цієї теми не повинно бути забороненим, особливо з лікарем.

KZN2268924

Джерело

  1. British Medical Association. Challenging the culture on menopause for working doctors.
  2. Constantine G et al. Behaviours and attitudes influencing treatment decisions for menopausal symptoms in five European countries. Post Reprod Health, 2016; 22(3):112–122.
Самолікування може завдати шкоди вашому здоров'ю