Симптоми та ознаки викидня
Ознаки викидня, про які слід знати під час вагітності
Вагітність – це захоплюючий і прекрасний період у житті жінки, але він також може бути пов’язаний зі стресом1. Вам потрібно прислухатися до свого тіла і знати про всі тривожні сигнали, які можуть призвести до проблем під час вагітності, щоб вчасно звернутися за допомогою1-4. Отже, поговоримо про ознаки, які можуть виникнути при викидні2-4.
Про викидень
Викидень, або втрата вагітності, може відбутися протягом перших 24 тижнів2. Для більшості жінок викидень є поодиноким випадком, після якого настає благополучна вагітність2. Лише близько 0,5–1% жінок може мати три або більше викидня2.
Викидень можна описати як2:
- Ранній – до 12 тижнів вагітності. Він трапляється приблизно у кожній п’ятій вагітності2.
- Пізній – між 12–24 тижнями вагітності. Він зустрічається рідше і відбувається у 1-2% вагітностей2.
Причини викидня часто залишаються невідомими2. Проте майже половина ранніх викиднів може бути пов’язана з хромосомною аномалією плоду2. Існує кілька факторів, пов’язаних з підвищеним ризиком викидня, включаючи вік, психологічний стан матері, дуже низьку або дуже високу вагу до вагітності, стрес, куріння та вживання алкоголю2.
Ознаки викидня, які повинні вас насторожити
Найбільш поширеними симптомами викидня є кровотеча та спазми3. Слід пам’ятати, що не у всіх жінок із кровотечею чи спазмами буде викидень3.
- Кровотеча. Кровотеча під час вагітності є поширеним явищем3. Об’єм вагінальної кровотечі при викидні варіюється залежно від терміну вагітності і може містити згустки або тканини3. Зазвичай, ні обсягу кровотечі, ні самостійно зазначеного факту наявності виділень недостатньо для підтвердження викидня3. Вам слід негайно звернутися до лікаря для подальшого обстеження, яке як правило включає ультразвукове дослідження органів малого тазу3.
- Спазми та болі. Біль, пов’язаний із втратою вагітності, часто носить спастичний характер, і може бути як легким, так і сильним3. Здебільшого він локалізується у ділянці живота чи нижньої частини спини4. Біль може бути постійним або періодичним і часто пов’язаний з вагінальною кровотечею3.
- Зникнення або зменшення симптомів, пов’язаних із вагітністю, таких як зменшення болючості молочних залоз, нудоти та блювання3
За наявності будь-якої або всіх цих ознак важливо звернутися до свого лікаря або до медичного закладу3.
Запобігання ризику викидня
Запобігти викидням складно4. Проте, ви повинні зосередитися на належній турботі про себе і свою дитину4:
- Не пропускайте призначені лікарем візити до жіночої консультації4
- Уникайте факторів ризику, таких як куріння та вживання алкоголю4
- Дотримуйтесь рекомендацій вашого лікаря4
- Контролюйте будь-які хронічні захворювання4
- Обмежте споживання кофеїну4. Згідно з медичними дослідженнями, вживання двох напоїв з кофеїном на день пов’язане з підвищенням ризику викидня4.
KZN2268580
Джерело
- During Pregnancy ↗
- Sevi Giakoumelou, Nick Wheelhouse, Kate Cuschieri, Gary Entrican, Sarah E.M. Howie, Andrew W. Horne. The role of infection in miscarriage, Human Reproduction Update, Volume 22, Issue 1, January/February 2016, Pages 116–133, ↗
- Pregnancy loss (miscarriage): Clinical presentations, diagnosis, and initial evaluation ↗
- Miscarriage ↗